Ideali kasdienė maisto papildų programa vaikams

Įvairus ir pinavertis maistas yra geros vaiko fizinės, protinės ir emocinės sveikatos pagrindas. Visgi kartais net geriausia mityba nepadeda aprūpinti vaiko reikiamais maistinių medžiagų kiekiais, nes neretai maistas atkeliauja ir toli arba mėnesius laikomas sandeliuose, be to, vaikai gali būti labai išrankūs. Kai kuriems vaikams dėl biologinės kūno sandaros tam tikrų medžiagų reikia labiau nei kitiems. O jeigu dar nuspręsite paruošti pusryčius, pietus ir vakarienę, kuriuose būtų tobulai subalansuotos visos maistinės medžiagos, prieisime prie optimalaus sprendimo – papildų.

Papildai – patikimiausias būdas užtikrinti, kad vaikas gautų reikiamą visų vitaminų ir mineralų kiekį. Tai itin svarbu, jeigu vaikas patiria vienokios ar kitokios rūšies negalavimų – pasikartojančių infekcijų, elgesio ar miego sutrikimų. Atminkite, kad kai kurie vitaminai ir mineralai sveikatai yra labai svarbūs ir nors vieno trūkumas augančiam vaikui gali turėti nepageidaujamų pasekmių.

Kada duoti papildų?

Vos pradėjus pratinti vaiką prie kieto maisto, jau galima pradėti duoti papildų. Kol kūdikis maitinamas motinos pienu, papildų turėtų vartoti mama, nes per pieną visas reikiamas maistines medžiagas natūraliai gauna ir vaikas.

Pateiktoje lentelėje rasite tobulai subalansuotų vaikui reikalingų vitaminų, mineralų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių dienos normą nuo šešių mėnesių iki 13 metų, turint omenyje, kad vaikas maitinamas daugmaž sveikai. Nuo 14 metų paaugliui jau taikomi suaugusiųjų papildų standartai, kuriuos aptarsime kituose straipsniuose.

 

Parašykite komentarą